13 lipca 2019

SUP – a co to takiego?

SUP – czyli Stand Up Paddleboarding – to stosunkowo nowy sport wodny, który intensywnie rozwija się w Polsce od około 3 lat. W tym roku zdobył wiele serc aktywnych podróżników! Wydaje się, że sportów wodnych jest już naprawdę dużo na rynku (wakeboard, flyboard, kitesurfing, windsurfing, narty wodne, kajaki, rafting i wiele innych), jednak okazuje się, że nowości wciąż przyciągają miłośników wody.

Dlaczego więc SUP staje się tak popularny? Odpowiedź jest dość banalna, okazuje się że to sport, z którego chętnie korzystają osoby, które nie są mistrzami w pływaniu, lubią rekreacyjny, lekki i przyjemny wysiłek. Jeżeli więc nie przygotowywaliście się od wiosny z kondycją, nic nie szkodzi. To sport dla Was! Wystarczy złapać równowagę i mieć trochę siły w rękach. Mniej więcej tyle, co przy odkurzaniu. 😉

Kilka słów o historii SUP. Jeżeli sporty wodne to Hawaje! Stand Up Paddleboarding (paddle – wiosło) to pływanie na stojąco na desce i odpychanie się wiosłem. Ostatnio podczas wyprawy na Mazury widzieliśmy osoby pływające w ten sposób na kajakach. Było to co najmniej zaskakujące. Jednak okazuje się, że SUP ma swoje korzenie w pływaniu na kajaku stojąc i odpychając się wiosłem.

W skład sprzętu, na który składa się SUP wchodzą 3 elementy: deski, wiosła i i leash (linki do nogi). Dzisiaj jest już wiele wypożyczalni i szkół SUP w Polsce. Ale do tego wrócimy w kolejnych wpisach. Uprawiać SUP można niemal wszędzie. Każdy zbiornik wodny np. rzeka, jezioro, morze nadają się do tego sportu.

SUP nie jest kosztownym sportem. Można z powodzeniem tanio wypożyczać sprzęt, ale jeżeli wkręciliście się w tę dyscyplinę tak bardzo, że nie wyobrażacie sobie np. wakacji bez codziennego pływania to warto zainwestować we własną deskę i wiosło. Wybór jest duży, są różne kolory, rozmiary, z przeznaczeniem dla jednej lub więcej osób.

Z ciekawostek, deska do SUP może mieć inne zastosowania np. służy do uprawiania jogi na wodzie. Jednak zanim tego spróbujecie doradzamy zrobić próbę na basenie.

Pytanie do Was, czy chcielibyście spróbować SUP z adventoor.com?

Zapraszamy wszystkie firmy SUPowe w Polsce do wspólnej zabawy!

Sup to przyjemny sport dla każdego.

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych dyscyplinach sportu?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body.

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body. We had been all experiencing these things that are new move at the same time, as well…

Online Play home Games

Over the internet on line casinos 've got looked after to present supporters any measure of fascinating advantages. Most people are frequently veryvisit this link nearly certainly thirstily longing for those obscurity regarding developing cash…

Why mature dating apps are coming of age

Why mature dating apps are coming of age Will be your brand brand brand new 12 months's quality to get real love? If that's the case, you may possibly very well be considering a dating application for your phone. Compliment of trailblazers…