7 września 2018

Wieczna optymistka, pasjonatka sportów oraz wielbicielka podróżowania. Cieszy się z małych rzeczy. Uwielbia planować podróże, próbować nowych potraw oraz poznawać inne kultury. Trenuje zawodowo siatkówkę, ale lubi każdą formę aktywności fizycznej. Przebywanie i współpraca z ludźmi sprawia jej mnostwo frajdy i satysfakcji. Marzy o wyprawie do Afryki i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej – nasza relacja!

Ostatni weekend wakacji w Krakowie obfitował w niesamowite widowiska sportowe. W dniach 30 sierpnia – 2 września przy ulicy Bulwarowej odbyły się Finały Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn, które były zarazem ostatnim turniejem w tym sezonie rozgrywek.

 

 

fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Do startu w pierwszym dniu turnieju przystąpiło 16 najlepszych par żeńskich, które zostały wyłonione na podstawie rankingu PZPS-u podczas turniejów kwalifikacyjnych. Tego dnia panie walczyły o awans do ćwierćfinału, czyli sześciu najlepszych drużyn turnieju. Tym samym pierwszego dnia z zawodami musiały pożegnać się aż cztery pary.

Drugi dzień zmagań miał wyłonić cztery najlepsze pary, które w sobotę miały podjąć walkę o miejsca medalowe. Nie zawiodła nasza reprezentacyjna para Katarzyna Kociołek/Kinga Kołosińska, która nie straciły nawet seta w swoich pojedynkach. Do grona półfinalistek dołączyły również pary Rapacz-Matras/Szychowska, Gruszyczyńska/Gromadowska oraz Legieta/Wachowicz.

fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie


fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie


fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Tego samego dnia rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn, która przebiegła jednak bez większych niespodzianek. Występujący w roli faworytów Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie wygrali swój jedyny tego dnia pojedynek, rozpoczynając turniej od 2. rundy z racji wysokiego rozstawienia.

Sobota była dniem rozgrywania meczów półfinałowych pań. Pierwszym półfinałem było starcie pomiędzy Kołosińska/Kociołek – Gruszyczyńska/Gromadowska, z którego zwycięsko wyszła para faworytek turnieju. Drugim półfinał zadecydował o tym, że w meczu o 3. miejsce z drużyną Gruszczyńska/Gromadowska zmierzyła się Sandra Szychowska i Magdalena Rapacz-Matras. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem 2-0 oraz brązowym medalem dla pierwszej pary. W finale Kinga Kołosińska wraz z Katarzyną Kociołek pokazały swoją siłę i pokonały również 2-0 w setach Kingę Legietę oraz Aleksandrę Wachowicz, dla których był to pierwszy medal krajowych mistrzostw.

fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Końcowa klasyfikacja

Miejsce Para
1 Kociołek Katarzyna /Kołosińska Kinga
2 Legieta Kinga/Wachowicz Aleksandra
3 Gruszczyńska Jagoda/Gromadowska Aleksandra
4  Rapacz-Matras Magdalena/Szychowska Sandra
5 Gruszczyńska Natalia/Adamek Agnieszka
5 Kaczmarek Aneta/Brzostek Monika

Ostatni dzień turnieju należał do panów. W pierwszym półfinale Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie pokonali Mariusza Prudla. Nieco więcej wysiłku kosztował zawodników drugi mecz półfinałowym, który został rozstrzygnięty dopiero w tiebreak-u, po którym wiadomo już było, że do walki o brązowy medal przystąpią pary Prudel/Szałankiewicz i Rudol/Kujawiak. Mecz o 3. miejsce również zakończył się po rozegraniu trzeciego seta, którego obrócili na swoją korzyść Macie Rudol i Kacper Kujawiak. W finale turnieju spotkała się para Bryl/Fijałek, która w tym sezonie osiągała świetne wyniki w międzynarodowych turniejach, oraz Kantor/Łosiak, którzy pięciokrotnie stawali na podium World Tour w tym sezonie. Dwa bardzo doświadczone i utalentowane zespoły zafundowały kibicom widowisko na niezwykle wysokim poziomie, które zakończyło się wynikiem 2-1 (23:21, 20:22, 15:9). Zwycięstwo odniosła para Kantor/Łosiak, a Michał Bryl i Grzegorz Fijałek musieli zadowolić się srebrnych medalem.

fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie


fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie


fot. Michał Łapczyński/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Klasyfikacja końcowa

Miejsce Para
1  Kantor Piotr/Łosiak Bartosz
2  Bryl Michał/Fijałek Grzegorz
3  Rudol Maciej/Kujawiak Kacper
4  Prudel Mariusz/Szałankiewicz Jakub
5 Brożyniak Jędrzej/Janiak Piotr
5  Parcej Adam/Dzikowicz Bartłomiej

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników. To było wspaniałe święto siatkówki plażowej w Krakowie!

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych sportowych wydarzeniach w Twojej okolicy?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

To learn more, begin to see the for over Profit guide, or check out check out QuickenLoans.org.

To learn more, begin to see the for over Profit guide, or check out check out QuickenLoans.org. Rehabbed & eager is really a partnership that is public-private renovate houses in Detroit communities, increase occupancy and buying rates…

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body.

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body. We had been all experiencing these things that are new move at the same time, as well…

Online Play home Games

Over the internet on line casinos 've got looked after to present supporters any measure of fascinating advantages. Most people are frequently veryvisit this link nearly certainly thirstily longing for those obscurity regarding developing cash…