3 października 2018

Wieczna optymistka, pasjonatka sportów oraz wielbicielka podróżowania. Cieszy się z małych rzeczy. Uwielbia planować podróże, próbować nowych potraw oraz poznawać inne kultury. Trenuje zawodowo siatkówkę, ale lubi każdą formę aktywności fizycznej. Przebywanie i współpraca z ludźmi sprawia jej mnostwo frajdy i satysfakcji. Marzy o wyprawie do Afryki i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Opowieści z końca świata

Uwielbiasz podróżować, poszukiwać nowych przygód, pokonywać trasy różnymi środkami transportu, by odnajdywać mało uczęszczane miejsca, ukryte plaże, poznawać inne kultury? A może to wszystko jest jeszcze w sferze Twoich marzeń? Nieważne, do której grupy się zaliczasz, to festiwal podróżniczy Travenalia jest na pewno imprezą, na której znajdziesz coś interesującego i inspirującego dla siebie i swoich przyszłych podróży.

 

 

Mjanma, fot. Materiały PMM

Travenalia to festiwal podróżniczy, na którym spotykają się zarówno globtroterzy, jak również osoby marzące o podróżach, dla których jest to okazja, by się przekonać, że podróżowanie nie jest takie trudne, jak się wydaje. Do głównych organizatorów imprezy zalicza się serwis podróżniczy Travelbit oraz Koło Geografów UJ. Dzięki uprzejmości Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkania odbywają się w jednym z najpiękniejszych obiektów konferencyjnych w Krakowie – w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tegoroczny program zapowiada wiele ciekawych prezentacji. Będzie można zobaczyć relację z podróży małżeństwa nurków, które od 12 lat podróżuje dookoła świata w poszukiwaniu najpiękniejszych raf. Zobaczymy również, jak wygląda samotna wyprawa do Afganistanu, kraju targanego wojnami od dziesiątek lat. Pojawi się  też prezentacja na temat profilaktyki zdrowotnej w podróży, którą przedstawi Damian Okruciński, lekarz medycyny podróży, podróżnik, blogger: „Ogólnie jest to mój pierwszy taki festiwal i chętnie będę na kolejne jechał. Mój plan był taki, by rozwiać różne mity na temat podróżowania i bezpieczeństwa w podróży. Są skrajności – ci, którzy nie opuszczą Polski, bo strach oraz drudzy, którzy uważają, że nic nie trzeba brać i nie trzeba się szczepić. Opowiem, jak to jest w realiach, jakie są ryzyka i jak można je zmniejszyć. I nie tylko chodzi o znane choroby np. malaria, tylko takie, które są ciekawe (larwa wędrująca), i takie, które można złapać i nawet o tym nie wiedzieć”.

Damian Okruciński

Dla Ewy Piekarskiej, wolontariuszki Polskiej Misji Medycznej, będzie to już druga prezentacja tego typu. Wcześniej miała okazję opowiadać o bezpiecznym podróżowaniu podczas Festiwalu Podróżników National Geographic w Zielonej Górze. Sama regularnie podróżuje w rejony Afryki Wschodniej i Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii i na Bliski Wschód. „Podróże w egzotyczne regiony są nieodłącznym elementem mojej pracy, jak i medyków, których wysyłamy na misje w krajach Globalnego Południa. Ze względu na coraz łatwiejszy dostęp i tańsze oferty lotów do krajów tropikalnych, coraz więcej Polaków decyduje się na podróże w odległe zakątki świata. Niestety nie zawsze wiemy jak się przygotować do wyjazdu, żeby zminimalizować ryzyko choroby czy zapobiec nieszczęśliwym zdarzeniom. Dlatego celem moim i kolegów jest edukacja podróżników w tym zakresie”.

Ewa Piekarska

Do grona uczestników zalicza się również Masha Dubyna, która przedstawi swoją perspektywę Kambodży i skonfrontuje ją z opowiadaniami ojca sprzed kilkunastu lat. „Każdy przywozi z podróży coś wyjątkowego, swoją niezwykłą pamiątkę – pocztówkę czy też magnes na lodówkę. A ja? Ja zawsze przywożę opowieści, historyjki na wesoło, z odrobiną przygody, okraszone sentymentem. Od przyjaciół otrzymałam przydomek „opowiadaczki” albo „małego radyjka”, które raz nastawione na odpowiednią częstotliwość, może grać godzinami audycje wypełnione wspomnieniami czy to z Indii, Afryki czy też mojej rodzimej Ukrainy. Na Travenaliach zadebiutuję z opowieścią o podróży do Kambodży. Pojechałam tam śladami swojego ojca, dla którego ponad dwadzieścia lat temu, kraj ten stał się domem na trzy lata. Gdy byłam mała, tato swoim głosem przenosił mnie w ten egzotyczny świat, gdzie mieszkają gekony, a na śniadanie podawana jest papaja. Mam nadzieję, że tym razem to ja przeniosę tam widzów, zarażę pozytywną energią do podróżowania, a może nawet zmotywuję do spakowania plecaka i ruszenia w drogę”.

Masha Dubyna

Na pewno warto wybrać się na spotkanie z podróżnikami, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wrażenia i emocje wiążące się z opowiadanymi historiami mogą inspirować i dodać odwagi w decyzji o rozpoczęciu przygody życia. Festiwal podróżniczy Travenalia odbędzie się w dniach 27-28 października w Auditorium Maximum w Krakowie. Dla tych, którzy nie będą mogli w nim uczestniczyć, będzie jeszcze jedna szansa na spotkanie z podróżnikami. W dniach 9-11 listopada odbędzie się  najstarsza impreza podróżnicza w Polsce, czyli OSOTT – Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów. Jest to już 34. edycja i po raz szósty będzie miała miejsce w sali konferencyjnej hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie. Nie  przegap tych wydarzeń i pozwól się na moment przenieść w nieznane zakątki świata 🙂

Chcesz otrzymywać informacje o wywiadach z inspirującymi podróżnikami i sportowcami?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

Or maybe you are just now producing your coaching dream genuine.

For winning an essay contest you've got to read different article start notions, search about them through the world wide web and you'll get innumerable ideas. This enlightening article supplies the answers to a few queries about essay writing…

On the list of forensic research universities in Indiana can enable you to receive the information to return up with a job that may be thrilling in a variety of approaches.

Custom composing with BestWritingService is a straightforward and interesting tactic. Our knowledgeable employees is loaded with composing gurus. You deserve to find the optimum high quality custom composing, along with top quality services…

Greatest Credit Cards to Build Credit

Greatest Credit Cards to Build CreditWith over a million credit cards in the United States, finding the best credit card to construct credit is an increasing concern. There are many facets to take into consideration while hunting for the ideal…