15 sierpnia 2019

Doświadczona finansistka i seryjny przedsiębiorca. Połączenie umysłu rozsądnego inwestora i duszy ciekawskiego dziecka. Posiada ogromną wiedzę często z dziedzin nieznanych zwykłym śmiertelnikom. W adventoor.com odpowiedzialna za strategię i finansowanie. Kocha morze, żeglowanie i nurkowanie. Niepoprawna optymistka.

Kalifornia dla aktywnych podróżników

Kalifornia to raj dla aktywnych turystów. Od górskich szlaków, przez krótkie szlaki trekkingowe, aż po niesamowite trasy spacerowe i rowerowe wzdłuż oceanicznych klifów i niezliczone możliwości uprawiania sportów wodnych … To miejsce jest nierozłącznie powiązane ze sportowym stylem życia.

Kalifornia, leżąca na południowym-zachodzie Stanów Zjednoczonych, ma wszystko, o czym turysta może zamarzyć: ocean, góry, pustynię, lasy, duże metropolie i malutkie urocze miejscowości. A pomiędzy nimi – przepiękne trasy samochodowe i rowerowe, które same w sobie są atrakcją. To największe plusy. A minusy? Przede wszystkim, jest tam drogo.

Kalifornia to także świetne miejsce do wypoczynku dla aktywnych turystów, zarówno tych kochających góry, jak i sporty wodne. Przejrzyjcie moją listę miejsc, które warto odwiedzić w Kalifornii, jeśli nie przepadacie za siedzeniem w miejscu.

Yosemite National Park

Park narodowy Yosemite to jedno z najpiękniejszych miejsc w Kalifornii. Jasnoszare widowiskowe skały i liczne spektakularne wodospady tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Dolina Yosemite to miejsce popularne wśród turystów, ale tłumów należy spodziewać się jedynie na najbardziej znanych szlakach. Im dłuższy i bardziej wymagający szlak, tym mniejsze są tłumy.

Jeśli macie jedynie dzień lub dwa w Yosemite Valley, koniecznie wybierzcie się na Mist Trail, którego trasa biegnie wzdłuż dwóch potężnych wodospadów: Vernan Falls i Nevada Falls. Ze szczytu tego drugiego wodospadu można wrócić w dół równie przepięknym szlakiem John Muir Trail. Można także przejść się relatywnie krótkim, ale wymagającym szlakiem Four-Mile Trail, który kończy się w najsłynniejszym punkcie widokowym w parku – the Glacier Point.

Ale na szlakach możliwości tego miejsca się nie kończą. Dolina Yosemite to idealne miejsce m.in. na zwiedzanie jej na rowerze czy jogging z niesamowitymi widokami.

Pamiętajcie jednak o tym, że sezon turystyczny w Yosemite National Park trwa dość krótko – zazwyczaj od końcówki maja do początku października. W pozostałych miesiącach wiele miejsc jest niedostępnych ze względu na zalegający śnieg.

Ja na John Muir Trail – widoki są niesamowite!


Glacier Point to jedno z najbardziej znanych miejsc widokowych.

Surfing

Surfing jest wpisany w kulturę Kalifornii tak jak burgery są wpisane w amerykańską kuchnię. Ten amerykański stan słynie z niesamowitych miejsc do surfingu, znanych na całym świecie – usiane jest nimi praktycznie całe wybrzeże Kalifornii, pomiędzy San Diego a San Francisco. Maverick’s, Trestles Beach, okolice Malibu i Santa Barbara, a także dzielnica La Jolla w północnej części San Diego – to miejsca, które przyciągają licznych miłośników surfingu.

Jeśli więc chcecie spróbować w Kalifornii nowego sportu, to surfing wydaje się wspaniałym pomysłem!

Surfing w Malibu


Surferzy w Kalifornii

Siłownia na plaży

O ile centrum Los Angeles na ogół rozczarowuje turystów, to tamtejsze nadmorskie dzielnice to już zupełnie inna historia. Venice i Santa Monica słyną z szerokich plaż, które idealnie nadają się do porannego biegania, jazdy na rowerze oraz ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Na plażach nie brakuje miejsc do ćwiczeń. Najbardziej znanym tego typu miejscem jest Muscle Beach, gdzie znajdziemy otwartą siłownię, boiska do koszykówki, korty tenisowe czy skate park. To świetne miejsce dla każdego, kto nie wyobraża sobie dnia bez porannej porcji sportu.

Venice Beach o wschodzie słońca …


… i w środku słonecznego dnia!

Hiking w Hollywood

Aktywnym podróżnikom z pewnością spodoba się także północna część Los Angeles. To właśnie tam znajdują się popularne wśród turystów punkty widokowe, takie jak Griffith Observatory oraz John Getty Center.

Aby uciec przed tłumami, warto udać się jednak na liczne w tej okolicy szlaki, do Runyon Canyon czy też pod słynny znak Hollywood. Trasy nie są wymagające, ale widoki są świetne!

Trekking wcześnie rano lub tuż przed zachodem słońca to najlepszy pomysł.

Zatoka i wzgórza San Francisco

San Francisco to miasto, w którym można się zmęczyć nawet na spacerze 😉 Jest ono położone na licznych wzgórzach, więc już same długie spacery po tym mieście zapewnią przyjemną ilość aktywności podczas dnia zwiedzania.

Spora część parków w San Francisco leży na wzgórzu – więc warto je odwiedzić chociażby dla spektakularnych widoków na miasto. Można również wybrać się na kilkugodzinny spacer z północnego końca mostu Golden Gate na południe aż do Lands End, wzdłuż pięknych klifów i plaż.

I w końcu, nie można zapominać o zatoce San Francisco, która jest rajem dla żeglarzy. Wietrzna pogoda i brak dużych, oceanicznych fal, stwarzają idealne warunki do złapania wiatru w żagle!

Zwykły spacer po San Francisco to szansa na zobaczenie cudnych widoków.


… takich jak ten!


Tereny przy moście Golden Gate pozwalają na więcej kontaktu z naturą.

Kajakiem po Mission Bay

San Diego nie przyciąga tak dużych tłumów turystów jak inne kalifornijskie metropolie – dla niektórych jest to jednak atut tego miasta. Jedno jest pewne – aktywni podróżnicy będą mieli tam wiele ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu.

Jednym z przyjemniejszych miejsc na wybrzeżu San Diego jest Mission Bay. Ta zatoka to raj dla miłośników sportów wodnych. Na jej otwartych przestrzeniach można uprawiać żeglarstwo czy windsurfing, podczas gdy liczne meandry zatoki stwarzają dogodne warunki do kajakowania.

San Diego to idealne miejsce do wypoczynku dla aktywnych turystów.


Kajaki w Mission Bay to świetna przygoda!

Podsumowując …

Jeśli góry i ocean to wasze klimaty, Kalifornia spełni wasze oczekiwania. Co prawda trzeba nastawić się na wydanie sporej ilości pieniędzy, ale te widoki są tego warte!

Chcesz otrzymywać informacje o niesamowitych miejscach do aktywnego wypoczynku?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

To learn more, begin to see the for over Profit guide, or check out check out QuickenLoans.org.

To learn more, begin to see the for over Profit guide, or check out check out QuickenLoans.org. Rehabbed & eager is really a partnership that is public-private renovate houses in Detroit communities, increase occupancy and buying rates…

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body.

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body. We had been all experiencing these things that are new move at the same time, as well…

Online Play home Games

Over the internet on line casinos 've got looked after to present supporters any measure of fascinating advantages. Most people are frequently veryvisit this link nearly certainly thirstily longing for those obscurity regarding developing cash…