11 września 2018

Wieczna optymistka, pasjonatka sportów oraz wielbicielka podróżowania. Cieszy się z małych rzeczy. Uwielbia planować podróże, próbować nowych potraw oraz poznawać inne kultury. Trenuje zawodowo siatkówkę, ale lubi każdą formę aktywności fizycznej. Przebywanie i współpraca z ludźmi sprawia jej mnostwo frajdy i satysfakcji. Marzy o wyprawie do Afryki i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Co zrobić, gdy nagle straci się pracę?

Co zrobić, gdy nagle straci się pracę? Niektórzy się załamują, inni gorączkowo szukają kolejnej pracy. A oni wyjechali na wakacje do Australii, by potem wrócić do Krakowa i otworzyć działalność, która jest ściśle związana z ich życiową pasją. Mowa o Katarzynie Smolarczyk oraz Jerzym Rybce z kajakujemy.pl, którzy są świeżo upieczonymi właścicielami wypożyczalni kajaków przy Plaży Miejskiej w Krakowie.

Można na swoją pracę narzekać, ale zazwyczaj brakuje odwagi, by wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować czegoś innego. Już coraz częściej spotyka się osoby, które porzuciły swoją dobrze opłacaną pracę ze względu na brak satysfakcji i spełnienia. Mają oni natomiast jakieś pasje, którym uwielbiają się oddawać. Spełnieniem marzeń jest połączenie pracy z pasją i to właśnie udało się parze z kajakujemy.pl, którzy w tym roku otworzyli wypożyczalnię kajaków.

Skąd wzięła się ich pasja?

Dziesięć dni w kajakowania na rzece na Pojezierzu Kaszubskim wystarczyło Kasi, by totalnie wciągnąć się w kajakarstwo. W celu pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności wstąpiła do AKTK „Bystrze” w Krakowie „Do klubu trafiłam na kurs kajakarstwa górskiego i nizinnego, chciałam kontynuować przygodę z kajakami, spróbować, nauczyć się właśnie tego czegoś nowego, innego…”.

Z nieco innych pobudek do Bystrza trafił Jurek. „Postanowiłem spróbować z ciekawości. Podobało mi się, że można skoczyć z wodospadu, przeżyć i jeszcze się z tego cieszyć. Lubię ekstremalne sporty, wyzwania i to „łoł super” albo „uff żyję”, wiadomo – taki kop z adrenaliny. Spodobała mi się także cała ta otoczka towarzysząca kajakarstwu, nie tylko górskiemu, ale w ogóle: ogniska, namioty, wieczory przy gitarze. To wciąga”. I wciągnęło ich na dobre!

Kajakowanie potrafi wciągnąć na dobre! fot. kajakujemy.pl

Na początku zeszłego roku z powodu redukcji etatów, swoją pracę musiał opuścić Jurek, a miesiąc później wypowiedzenie otrzymała również Kasia. Jednak niezrażeni utratą pracy postanowili, że zafundują sobie dłuższe wakacje. „[…] Lecimy do Australii! Może trochę szalone, ale to idealny moment na dłuższy wyjazd niż standardowy dwutygodniowy urlop. Wiem, wiem dla większości osób utrata pracy to tragedia, ale dla nas okazała się możliwością rozłożenia skrzydeł, uwolnieniem z kieratu etatu… 😉 a poza tym stało się, więc nie ma co płakać, trzeba korzystać i działać. Z Australii wróciliśmy po 2 miesiącach, w połowie lipca, z postanowieniem, że nie wracamy na etat! Całe wakacje prowadziliśmy spływy weekendowe, tygodniowe i firmowe w firmie, gdzie od lat pływaliśmy jako instruktorzy, ale do tej pory tylko weekendami. I tak narodził się pomysł, który teraz realizujemy”.

Jak postanowili, tak zrobili. Zdecydowali się w pełni wykorzystać doświadczenie osiągnięte przez lata kajakowania oraz sędziowania, by otworzyć wypożyczalnię kajaków i móc zarażać swoją pasją innych. „My tym żyjemy. Nigdy nie zastanawialiśmy się, jak kogoś przekonać do kajakarstwa czy do kijów. Jeżeli lubisz to, co robisz, to inni to widzą, a ty nie musisz nikogo na siłę przekonywać – nikt jeszcze nikogo na siłę nie uszczęśliwił! Cieszymy się z każdego, kto chce spróbować. Może mu się spodoba, może go wciągnie, już sama próba to sukces. Jesteśmy naturalni i otwarci. Troszkę się pośmiejemy, jak trzeba, ochrzanimy ;)”

fot. kajakujemy.pl


fot. kajakujemy.pl

Warto posłuchać ich rad dotyczących pływania kajakiem, gdyż zarówno Kasia, jak i Jerzy, to instruktorzy oraz sędziowie kajakarstwa z licencjami Polskiego Związku Kajakowego. Krok po kroku chcą poszerzać swoją ofertę o spływy kilkudniowe czy kursy. Pomimo że takich szkoleń jeszcze nie ma w ofercie, to kajakujemy.pl z przyjemnością taki kurs kajakarstwa przeprowadzą „[…] lubimy przekazywać wiedzę, ale nie mamy w ofercie oficjalnych kursów czy wyznaczonych terminów. W każdym razie jeszcze nie teraz. Prowadzimy firmę trochę jak klub. Trzeba się odważyć porozmawiać z nami, a przede wszystkim wyjść zza ekranu swojego telefonu. […] To, że czegoś nie ma na stronie, nie oznacza, że nie możemy tego wykonać. W tym, co robimy, nie ma sztywnych ram”.

Katarzyna i Jerzy z kajakujemy.pl to para, przyjaciele i dwuosobowy team zarówno w tym, co robią, jak i w życiu. Są świetnym przykładem tego, że po stracie pracy nie ma co płakać, tylko trzeba korzystać. Już w tę niedzielę 16 września możesz przekonać się jak pozytywni i uśmiechnięci są Kasia i Jurek, wybierając się razem z nimi na spływ kajakiem w ramach pierwszej imprezy z cyklu Aktywny Kraków organizowanej przez adventoor.com i jej Partnerów. Jest to też niemal ostatnia szansa w obliczu kończącego się kalendarzowego lata, na spędzenie aktywnie wolnego weekendu, a zarazem podziwianie piękna Krakowa z perspektywy rzeki Wisły. Razem z kajakujemy.pl będzie na pewno bezpiecznie, profesjonalnie i na wesoło. Naprawdę warto spróbować!

Jeśli chcecie kajakować z nami i mieć takie widoki, zapraszamy! fot. kajakujemy.pl

Chcesz otrzymywać informacje o wywiadach z inspirującymi podróżnikami i sportowcami?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

Why mature dating apps are coming of age

Why mature dating apps are coming of age Will be your brand brand brand new 12 months's quality to get real love? If that's the case, you may possibly very well be considering a dating application for your phone. Compliment of trailblazers…

Your economic need

Your economic needStudentAid BC financing differs according to your financial predicament, status, period of research system, quantity of dependants as well as other facets. How much money you obtain from StudentAid BC hinges on your economic…

Juno Eclipse is an airhead and dresses like a tart (from a lady)

Juno Eclipse is an airhead and dresses like a tart (from a lady) Discussion Boards Gaming Individual Gaming Boards Star Wars (Videogames) Kate_is_great86 I'm perhaps not also likely to enter into the remainder of the game that…