10 kwietnia 2018

Doświadczona finansistka i seryjny przedsiębiorca. Połączenie umysłu rozsądnego inwestora i duszy ciekawskiego dziecka. Posiada ogromną wiedzę często z dziedzin nieznanych zwykłym śmiertelnikom. W adventoor.com odpowiedzialna za strategię i finansowanie. Kocha morze, żeglowanie i nurkowanie. Niepoprawna optymistka.

Alternatywa dla mainstreamu

Który region Polski wybralibyście na weekendowy wypad za miasto? Mazury, Bieszczady, a może Tatry? Miejskie spacery po Wrocławiu, Krakowie lub Gdańsku? Faktycznie, te miejsca to prawdziwa klasyka – ale w tym poście zachęcę Was do tego, by je… pominąć.

Portal adventoor.com

Polska kryje w sobie wiele turystycznych perełek, które wciąż umykają masowemu turyście. O ile większość z nas wciąż wybiera znane i sprawdzone kierunki, to czasem warto zboczyć z utartego szlaku, by poznać nowe zakamarki Polski, a być może nawet się w nich zakochać i do nich powracać.

W dzisiejszym wpisie prezentujemy 3 regiony będące alternatywą dla miejsc bardziej obleganych przez turystów. Oto i one!

Beskid Niski (fot. Wiktor Baron, https://baronphotography.eu/)

BESKID NISKI – alternatywa dla Bieszczadów

Jeździcie w Bieszczady od lat? W takim razie doskonale wiecie, że góry te są nie tylko przepiękne, ale także coraz bardziej zatłoczone. Jeśli zakochaliście się w bieszczadzkich wzniesieniach, łąkach i lasach, to tym bardziej zakochacie się w Beskidzie Niskim. To tajemnicza i wciąż nieodkryta kraina, którą wybierają głównie lokalni turyści. Beskid Niski charakteryzują przestronne polany, rwące górskie rzeki i strumienie, drewniane cerkwie oraz opuszczone, poukrywane w lasach wioski i powojenne cmentarze. To miejsce o smutnej historii, ale i o urzekającym spokoju.

https://adventoor.com/#/opis-regionu/beskid-niski

Polesie (fot. Marek Tokarzewski, https://www.facebook.com/okiem.parkowca/)

POLESIE – alternatywa dla Roztocza i Lubelszczyzny

Lubelszczyzna i Roztocze mają swój niezaprzeczalny urok, ale w lecie nie brakuje tam turystów. Gdzie więc uciec przed tłumami? Świetną alternatywą jest Polesie. Zaledwie niewielka, najbardziej wysunięta na zachód część tej krainy leży w Polsce (zaś przeważająca część usytuowana jest na terytorium Białorusi i Ukrainy) – ale to wystarczy, aby się w Polesiu zakochać. Jak sama nazwa wskazuje, to kraina rozległych lasów, które pokrywają aż 30% jej powierzchni. Magiczny klimat nadają Polesiu także leśne jeziora, bagna i torfowiska. To wszystko można zwiedzać zarówno pieszo, jak i rowerem oraz konno.

https://adventoor.com/#/opis-regionu/polesie

Pojezierze Pomorskie (fot. Marcin Wilk, https://marcinwilk.blogspot.com/)

POJEZIERZE POMORSKIE – alternatywa dla Mazur

Pojezierze Pomorskie, podobnie jak Mazury, to rozległy i bardzo zróżnicowany teren. To również kraina wielu przepięknych jezior, ogromnych połaci lasów i borów – to raj dla wędkarzy i grzybiarzy. Jego wschodnia część to miejsce zamieszkane przez Kaszubów, a na południu regionu znajduje się Bydgoszcz – miasto zupełnie niesłusznie niedoceniane przez turystów, z piękną starówką i kanałami zwanymi „Wenecją Bydgoską”. Zarówno miłośnicy kultury, jak i przyrody, znajdą tu coś dla siebie – a jednocześnie, mogą uniknąć tłumów turystów.

https://adventoor.com/#/opis-regionu/pojezierze-pomorskie

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach do zobaczenia w Polsce?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

Or maybe you are just now producing your coaching dream genuine.

For winning an essay contest you've got to read different article start notions, search about them through the world wide web and you'll get innumerable ideas. This enlightening article supplies the answers to a few queries about essay writing…

On the list of forensic research universities in Indiana can enable you to receive the information to return up with a job that may be thrilling in a variety of approaches.

Custom composing with BestWritingService is a straightforward and interesting tactic. Our knowledgeable employees is loaded with composing gurus. You deserve to find the optimum high quality custom composing, along with top quality services…

Greatest Credit Cards to Build Credit

Greatest Credit Cards to Build CreditWith over a million credit cards in the United States, finding the best credit card to construct credit is an increasing concern. There are many facets to take into consideration while hunting for the ideal…