10 kwietnia 2018

Doświadczona finansistka i seryjny przedsiębiorca. Połączenie umysłu rozsądnego inwestora i duszy ciekawskiego dziecka. Posiada ogromną wiedzę często z dziedzin nieznanych zwykłym śmiertelnikom. W adventoor.com odpowiedzialna za strategię i finansowanie. Kocha morze, żeglowanie i nurkowanie. Niepoprawna optymistka.

Alternatywa dla mainstreamu

Który region Polski wybralibyście na weekendowy wypad za miasto? Mazury, Bieszczady, a może Tatry? Miejskie spacery po Wrocławiu, Krakowie lub Gdańsku? Faktycznie, te miejsca to prawdziwa klasyka – ale w tym poście zachęcę Was do tego, by je… pominąć.

Portal adventoor.com

Polska kryje w sobie wiele turystycznych perełek, które wciąż umykają masowemu turyście. O ile większość z nas wciąż wybiera znane i sprawdzone kierunki, to czasem warto zboczyć z utartego szlaku, by poznać nowe zakamarki Polski, a być może nawet się w nich zakochać i do nich powracać.

W dzisiejszym wpisie prezentujemy 3 regiony będące alternatywą dla miejsc bardziej obleganych przez turystów. Oto i one!

Beskid Niski (fot. Wiktor Baron, https://baronphotography.eu/)

BESKID NISKI – alternatywa dla Bieszczadów

Jeździcie w Bieszczady od lat? W takim razie doskonale wiecie, że góry te są nie tylko przepiękne, ale także coraz bardziej zatłoczone. Jeśli zakochaliście się w bieszczadzkich wzniesieniach, łąkach i lasach, to tym bardziej zakochacie się w Beskidzie Niskim. To tajemnicza i wciąż nieodkryta kraina, którą wybierają głównie lokalni turyści. Beskid Niski charakteryzują przestronne polany, rwące górskie rzeki i strumienie, drewniane cerkwie oraz opuszczone, poukrywane w lasach wioski i powojenne cmentarze. To miejsce o smutnej historii, ale i o urzekającym spokoju.

https://adventoor.com/#/opis-regionu/beskid-niski

Polesie (fot. Marek Tokarzewski, https://www.facebook.com/okiem.parkowca/)

POLESIE – alternatywa dla Roztocza i Lubelszczyzny

Lubelszczyzna i Roztocze mają swój niezaprzeczalny urok, ale w lecie nie brakuje tam turystów. Gdzie więc uciec przed tłumami? Świetną alternatywą jest Polesie. Zaledwie niewielka, najbardziej wysunięta na zachód część tej krainy leży w Polsce (zaś przeważająca część usytuowana jest na terytorium Białorusi i Ukrainy) – ale to wystarczy, aby się w Polesiu zakochać. Jak sama nazwa wskazuje, to kraina rozległych lasów, które pokrywają aż 30% jej powierzchni. Magiczny klimat nadają Polesiu także leśne jeziora, bagna i torfowiska. To wszystko można zwiedzać zarówno pieszo, jak i rowerem oraz konno.

https://adventoor.com/#/opis-regionu/polesie

Pojezierze Pomorskie (fot. Marcin Wilk, https://marcinwilk.blogspot.com/)

POJEZIERZE POMORSKIE – alternatywa dla Mazur

Pojezierze Pomorskie, podobnie jak Mazury, to rozległy i bardzo zróżnicowany teren. To również kraina wielu przepięknych jezior, ogromnych połaci lasów i borów – to raj dla wędkarzy i grzybiarzy. Jego wschodnia część to miejsce zamieszkane przez Kaszubów, a na południu regionu znajduje się Bydgoszcz – miasto zupełnie niesłusznie niedoceniane przez turystów, z piękną starówką i kanałami zwanymi „Wenecją Bydgoską”. Zarówno miłośnicy kultury, jak i przyrody, znajdą tu coś dla siebie – a jednocześnie, mogą uniknąć tłumów turystów.

https://adventoor.com/#/opis-regionu/pojezierze-pomorskie

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach do zobaczenia w Polsce?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

Kalifornia dla aktywnych podróżników

Kalifornia to raj dla aktywnych turystów. Od górskich szlaków, przez krótkie szlaki trekkingowe, aż po niesamowite trasy spacerowe i rowerowe wzdłuż oceanicznych klifów i niezliczone możliwości uprawiania sportów wodnych ... To miejsce jest nierozłącznie powiązane ze sportowym stylem życia.

fot. Wiktor Baron

Tajemniczy i nieodkryty Beskid Niski

Przestronne polany, górskie rzeki, drewniane cerkwie oraz opuszczone, poukrywane w lasach wioski. Beskid Niski to jeden z najbardziej tajemniczych i nieodkrytych regionów Polski.

SUP - a co to takiego?

SUP - czyli Stand Up Paddleboarding - to stosunkowo nowy sport wodny, który intensywnie rozwija się w Polsce od około 3 lat. W tym roku zdobył wiele serc aktywnych podróżników! Wydaje się, że sportów wodnych jest już naprawdę dużo na rynku (wakeboard, flyboard, kitesurfing, windsurfing, narty wodne, kajaki, rafting i wiele innych), jednak okazuje się, że nowości wciąż przyciągają miłośników wody.