24 sierpnia 2018

Wieczna optymistka, pasjonatka sportów oraz wielbicielka podróżowania. Cieszy się z małych rzeczy. Uwielbia planować podróże, próbować nowych potraw oraz poznawać inne kultury. Trenuje zawodowo siatkówkę, ale lubi każdą formę aktywności fizycznej. Przebywanie i współpraca z ludźmi sprawia jej mnostwo frajdy i satysfakcji. Marzy o wyprawie do Afryki i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

6 miejsc na kajakowanie w Krakowie i okolicach

Upał doskwiera, ale mimo to, masz ochotę porobić coś na zewnątrz? Wskakuj do kajaka! Poczujesz ulgę od wysokiej temperatury, a zarazem spędzisz aktywnie i interesująco czas.

 

Kajaki na Wiśle

Kraków liczy 12 mostów drogowych, 2 rowerowo-piesze oraz 3 mosty kolejowe, które łączą północny Kraków z jego południową częścią. Jeśli chcesz pod nimi przepłynąć, a przy okazji zobaczyć Kraków z innej perspektywy, to kajaki są na to jednym z lepszych sposobów. Oto miejsca, gdzie wypożyczysz kajak i udasz się na spływ.

1. Kajakujemy.pl

Wypożyczalnia kajaków Kajakujemy.pl znajduje się w okolicach plaży miejskiej „PrzyStań na plaży”. Prowadzona jest przez Jerzego Rybkę oraz Katarzynę Smolarczyk, którzy swoją pasją chcą zarazić jak najwięcej osób, a także przekazać cenne doświadczenie, które zdobywają jako instruktorzy i sędziowie kajakarstwa. Fachowa opieka pozwoli Ci swobodnie cieszyć się z chwil spędzonych na kajaku. Działalność Kajakujemy.pl rozpoczęła się w tym roku, dlatego do dyspozycji został oddany zupełnie nowy sprzęt kajakowy, czyli dwuosobowe kajaki turystyczne, kamizelki asekuracyjne oraz wiosła. W ofercie znajdują się również dodatkowe siedziska i kamizelki ratunkowe dla dzieci, dzięki czemu możliwe jest wspólne kajakowanie z dzieckiem na pokładzie. Jeśli masz ochotę wyskoczyć z kajakiem poza Kraków, możesz zdecydować się na wynajem długoterminowy i mieć kajak tylko dla siebie. Może się zdarzyć, że złapiesz bakcyla i zapragniesz mieć własny kajak, wówczas kajakujemy.pl również ma dla Ciebie przygotowaną ofertę.

Kajakowanie przy Wawelu – czy może być lepiej?


Na kajakach można pływać w samym centrum Krakowa!

2. Krakowska Fala

Kolejną wypożyczalnią, którą znajdziemy spacerując Bulwarami Wiślanymi, jest Krakowska Fala przy moście Piłsudskiego. Jak mówią właściciele wypożyczalni: „Kajaki to w Krakowie jeden z lepszych sposobów na nudę”. Jednocześnie zapewniają, że kajaki wypożyczane na spływ Wisłą, to gwarancja jakości, która umożliwia beztroskie podziwianie pięknych krajobrazów. Jeśli nie masz przygotowanej konkretnej trasy, to ekipa chętnie podpowie Ci, gdzie jest spokojnie, z dala od turystycznych łodzi i tramwajów wodnych, a gdzie cieszyć się widokami pięknych zabytkowych budowli Krakowa.

3. Kolejowy Klub Wodny 1929

Tuż przy Moście Zwierzynieckim, znajduje się jeden z najstarszych klubów kajakarskich w Polsce. Kolejowy Klub Wodny 1929 oferuje zarówno możliwość wypożyczenia kajaków jednoosobowych, dwuosobowych, sportowych oraz kanadyjek, jak i organizowane spływy na wybranych odcinkach Wisły. Najdłuższy z nich ma długość 70 km, ale dostępne są także trasy krótsze – kilkukilometrowe. Sprzęt, jaki zapewnia KKW 1929, służy do szkolenia młodzieży i stwarza doskonałe warunki dla osób początkujących i zaawansowanych. Wykwalifikowana i doświadczona kadra przeprowadzi amatorów przez tajniki użytkowania kajaka. Ciekawostką jest, że barwy klubu Kolejowego Klubu Wodnego 1929 reprezentował kiedyś Karol Wojtyła.

4. Nowa Huta Travel

Dzielnica Nowa Huta mało komu kojarzy się z kajakami, natomiast można tam zorganizować ciekawy spływ, co udowadnia Nowa Huta Travel. Trasa spływu obejmuje pięciokilometrowy odcinek Dłubnią, a następnie jeden kilometr przez Wisłę. Całość trwa około 2-2,5 godziny. W przypadku zorganizowanych grup możliwe jest zakończenie wyprawy wspólnym grillowaniem. Dla wytrwalszych Nowa Huta Travel proponuje wyprawę kajakowo-rowerową z Nowej Huty do Niepołomic.

Obrzeża Krakowa umożliwiają kontakt z naturą.


Aby odpocząć, nie trzeba wyjeżdżać daleko od centrum Krakowa!


Tak wygląda idealny dzień.

5. Kajmag

To kolejna firma, która oferuje spływy dziką, krętą rzeką Dłubnią, ale także trasy pod tytułem Dzika Wisła, w wersji jedno i dwudniowej, oraz Miejska Wisła. Kajmag dysponuje flotą najnowszych kajaków polskiego producenta, które mogą być jednocześnie dostępne dla grupy nawet 16-osobowej. Do wypożyczenia możliwe są kajaki dwuosobowe Sprinter, a także większe kajaki z możliwością dopięcia na środku dodatkowego trzeciego miejsca na dziecko. Konstrukcja tych kajaków pozwoli Ci czuć się w nich bezpiecznie i stabilnie. Oferowane spływy mają różny poziom trudności, ale jak najbardziej nadają się również dla początkujących kajakarzy.

6. Kajaki na Wiśle

Na drodze z Krakowa do parku rozrywki Energylandia, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, znajdują się dzikie i malownicze odcinki Wisły. Można je zobaczyć, wypożyczając kajak w wypożyczalni „Kajaki na Wiśle” w Brzeźnicy. Najatrakcyjniejsze trasy biegną od Spytkowic do Brzeźnicy przez Skawinę do Tyńca, aż po Kraków. Do wyboru jest samodzielne wypożyczenie kajaka, ale również spływ razem z licencjonowanym przewodnikiem i instruktorem turystyki kajakowej, który umili czas historycznymi i przyrodniczymi ciekawostkami. Wypożyczalnia jest mobilna, co oznacza, że po wcześniejszym umówieniu, kajaki mogą zostać dostarczone w wybrane miejsce, a po zakończonym spływie odebrane.

Malownicze widoki są na wyciągnięcie ręki!


Cisza, spokój i … kajaki!

Na kajaki koniecznie zabierz ze sobą:

– wodę do picia, a przy dłuższym spływie, coś do jedzenia,

– filtry przeciwsłoneczne,

– nakrycie głowy.

Kajaki są doskonałą okazją do przeżycia małej przygody. Jeśli masz ochotę spędzić aktywnie czas, to nie zwlekaj-chwytaj wiosło w dłoń, kamizelkę na grzbiet i ruszaj w poszukiwaniu pozytywnych wrażeń!

Chcesz regularnie czytać o ciekawych możliwościach aktywnego spędzania czasu? Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body.

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body. We had been all experiencing these things that are new move at the same time, as well…

Online Play home Games

Over the internet on line casinos 've got looked after to present supporters any measure of fascinating advantages. Most people are frequently veryvisit this link nearly certainly thirstily longing for those obscurity regarding developing cash…

Why mature dating apps are coming of age

Why mature dating apps are coming of age Will be your brand brand brand new 12 months's quality to get real love? If that's the case, you may possibly very well be considering a dating application for your phone. Compliment of trailblazers…