4 maja 2018

Doświadczona finansistka i seryjny przedsiębiorca. Połączenie umysłu rozsądnego inwestora i duszy ciekawskiego dziecka. Posiada ogromną wiedzę często z dziedzin nieznanych zwykłym śmiertelnikom. W adventoor.com odpowiedzialna za strategię i finansowanie. Kocha morze, żeglowanie i nurkowanie. Niepoprawna optymistka.

5 powodów, dla których warto żeglować

Czy żeglarstwo to sport dla każdego? Przekonajcie się, że tak! Żeglowanie to sport, który ma wiele odcieni i może spodobać się nie tylko poszukiwaczom przygód, ale także tym, którzy wolą… leżeć na plaży.

 

Portal adventoor.com

Dlaczego warto w życiu chociaż raz wybrać się na rejs? Dlatego, że…

1) Poznasz nowy sport

Żeglarstwo spodoba się niemal każdemu, ponieważ jest to sport, który ma wiele odcieni. Kilkugodzinne pływanie na pobliskim jeziorze czy parodniowy wypad na Mazury to dla wielu osób kwintesencja wypoczynku. Tygodniowy lub dwutygodniowy rejs po ciepłym morzu przekona każdego, kto lubi zwiedzać i codziennie być w innym miejscu. Ci, którzy poszukują mocnych wrażeń, mogą zdecydować się na przygodowy rejs na zimniejszym morzu, a osoby uwielbiające rywalizację – wystartować w regatach.

2) Odpoczniesz

Szum wody bez tłumu plażowiczów – czy to nie brzmi pięknie? Nigdzie nicnierobienie nie wychodzi  tak dobrze, jak na łódce. Można poopalać się na pokładzie, porozmawiać ze współzałogantami, uciąć sobie parę drzemek w ciągu dnia albo po prostu usiąść z lemoniadą w ręku i patrzeć przed siebie.

3) Poznasz nowych ludzi

Chociaż można żeglować w pojedynkę, to pływanie na łódkach z zasady jest sportem towarzyskim. Niektórzy wolą na jacht wziąć sprawdzoną ekipę znajomych, jednak są i tacy, którzy dołączają do rejsu pojedynczo i dopiero na nim poznają swoich współzałogantów. W rezultacie, podczas żeglowania możesz poznać mnóstwo nowych ludzi! Co więcej, każdy port jest okazją do spotkań z żeglarzami z innych części Polski lub innych krajów.

4) Nauczysz się pracy zespołowej

Na łódce załoga stanowi zgrany team, który sobie wzajemnie pomaga. Liderem jest skipper, czyli osoba, która prowadzi łódkę i bierze za nią odpowiedzialność. Ale ważny jest każdy załogant, bo sprawne działanie i dobra atmosfera to podstawa!

5) Będziesz mieć okazje do założenia stylowych ubrań

Żeglowanie to sport, ale i… styl ubierania! Na łódce i w portach będziesz mieć okazję, by słynny biało-granatowy szyk zastosować w naturalnym środowisku! Tylko w takich okolicznościach absolutnie odpowiednim strojem będą T-shirty z kotwicami, swetry w węzły czy żeglarskie czapki… nie mówiąc już o ultra wygodnych sztormiakach 😉

Portal adventoor.com

Jak rozpocząć swoją przygodę z żeglowaniem?

Najlepiej… zapisać się na podstawowy kurs żeglowania, czyli kurs na stopień żeglarza jachtowego. Już teraz na adventoor.com możesz znaleźć i zarezerwować kurs w dogodnym dla siebie czasie i miejscu – sprawdź to tutaj.

A jeśli wciąż nie możesz się zdecydować lub masz głód wiedzy, to poczytaj więcej o żeglowaniu tutaj.

Portal adventoor.com

Chcesz otrzymywać żeglarskie ciekawostki i oferty kursów oraz wyjazdów pod żaglami?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

Hidden Evils For Via the internet Enjoy By means of Sharmila Pundit

The bradenton area individuals webpage is about transmitting United states poker dwelling members accompanied by a number in dependable simply no down payment on line casinos who feature a lot of of the most useful absolutely no pay in added…

Mapping Division

Mapping Division Function specifics reveals the informatioin needed for different places plus populations important just for an accumulation communities, through health and wellness, training, constructing together with insurance. Towards down…

Hints

Hints The objective of this dept is to have a criminal court, Web-based, real-time, one-site point-of-access to tract not to mention diagnosis facts, overflow tips, component particulars along with some other fundamental info. Being attentive…