19 grudnia 2018

Wieczna optymistka, pasjonatka sportów oraz wielbicielka podróżowania. Cieszy się z małych rzeczy. Uwielbia planować podróże, próbować nowych potraw oraz poznawać inne kultury. Trenuje zawodowo siatkówkę, ale lubi każdą formę aktywności fizycznej. Przebywanie i współpraca z ludźmi sprawia jej mnostwo frajdy i satysfakcji. Marzy o wyprawie do Afryki i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

5 pomysłów na prezenty dla aktywnych podróżników

Ho, ho, ho! Święta zbliżają się wielkimi krokami, a jednocześnie kurczy się czas na zakup prezentów pod choinkę. Jeśli nie macie za bardzo czasu, aby rozglądać się za upominkami lub zastanawiacie się, o co w tym roku poprosić Świętego Mikołaja, to adventoor przybywa z pomocą. Przedstawiamy nasze pomysły na świąteczne prezenty dedykowane dla aktywnych podróżników i nie tylko.

 

  1. Discover Scuba Diving

Na samym początku przedstawiamy pomysł na prezent dla osób ciekawych podwodnego życia. Ukończenie podstawowych kursów nurkowych jest świetnym dodatkiem dla osób podróżujących po różnych zakątkach świata. Kurs Discover Scuba Diving pozwoli zapoznać się ze sprzętem oraz pełnym instruktażem, a także ułatwi podjęcie decyzji o podejściu do podstawowego kursu nurkowego Open Water Diver.  Nurkowanie to świetny sposób na wzbogacenie swoich wypraw o eksplorowanie podwodnego świata. Każde zejście pod wodę to nowa przygoda, a w scenerii rafy koralowej, jaskini czy zatopionych wraków, niezapomniane przeżycia są gwarantowane.

Podstawowe zajęcia z nurkowania dla początkujących możecie kupić TUTAJ lub TUTAJ.

Kurs DPD to pierwszy kontakt z podwodnym światem. Fot. Lionfish.

  1. Specjalizacje nurkowe

Dla osób, które posiadają już certyfikaty, jest jeszcze sporo specjalizacji, o które mogą poszerzyć swoje umiejętności. Należą do nich między innym nurkowanie na wzbogaconym powietrzu, nurkowanie ze skuterem podwodnym czy nurkowanie wrakowe. Specjalizacje nurkowe to świetny prezent dla osób mających już za sobą pierwsze nurkowania i czujących potrzebę rozwijania zdobytych umiejętności i poszerzania wiedzy teoretycznej z tego zakresu.

Jeśli macie znajomego nurka, to sprawcie mu prezent, kupując mu kurs nurkowania ze skuterem podwodnym, kurs nurkowania na nitroksie albo kurs nurkowania wrakowego!

Nurkowanie ze skuterem wodnym daje nowe możliwości! Fot. 4 DIVERS

  1. Lot paralotnią i motolotnią

Oto pomysł na prezent dla fanów podniebnych podróży. Latanie to marzenie wielu z nas. Obecnie istnieje całkiem sporo sposobów na poznanie kawałka nieba oraz zobaczenia znanych miejsc z innej perspektywy. Zaliczają się do nich loty na paralotni i motolotni. Czym się różnią? Motolotnia to lotnia ze sztywnym skrzydłem w połączeniu z silnikiem, natomiast paralotnia posiada miękkie skrzydło ze specjalnej tkaniny, do którego przyczepiona jest uprząż. Co jest w nich niezwykłego? Na pewno to, że przez chwilę można poczuć się jak ptak i obserwować świat z góry. Nic bardziej nie zbliża nas do marzenia o lataniu jak loty paralotnią czy motolotnią.

TUTAJ dowiesz się więcej na temat lotów widokowych paralotnią w okolicach Krakowa, natomiast TUTAJ przeczytasz o lotach motolotnią w okolicach Warszawy.

Lot paralotnią. Fot. GringoFly


Lot motolotnią. Fot. AirMARIO

  1. Skok na bungee

Skok na bungee to bez wątpienia sport ekstremalny. Mimo dbałości o bezpieczeństwo i wysokiej jakości sprzętu bungee wciąż wywołuje spory lęk i niektórym brakuje odwagi na podjęcie decyzji o skoku. Prezent w postaci vouchera na pewno przybliży osoby niezdecydowane do podjęcia się jednego z najbardziej znanych doznań ekstremalnych (skok na bungee możesz kupić TUTAJ). Samo wprowadzenie na platformę do skoku gwarantuje już niemałą dawkę adrenaliny. Potem pozostaje założenie uprzęży, podejście do krawędzi i 3, 2, 1… bungee! Te kilka długich sekund skoku na bungee z pewnością pozostanie w pamięci na długo, a kto raz spróbuje, ten będzie szukał kolejnych okazji, by powtórzyć te doznania!

1… 2… 3… bungee!

  1. Skok ze spadochronem

Skok spadochronowy to najlepszy sposób, by przekonać się, czym jest wolne spadanie oraz szybowanie na otwartej czaszy spadochronu. Uczucia oraz emocje towarzyszące podczas skoku w tandemie, pozostają na długo w pamięci i często są początkiem wspaniałej przygody kontynuowanej szkoleniem spadochronowym. Przeżycia podczas skoku mogą być dodatkowo uwiecznione przez innego skoczka, który przygotuje pamiątkowy film i zdjęcia, dzięki którym w każdej chwili będzie można powrócić do tych niesamowitych wrażeń.

Przygodę ze skokami spadochronowymi najlepiej zacząć od skoku w tandemie, o którym dowiesz się więcej TUTAJ.

Skok spadochronowy w tandemie. Fot. FlyTandemy

Może się okazać, że osoba obdarowana wymienionymi wcześniej prezentami, złapie bakcyla i narodzi się w niej nowa pasja. Czy można wówczas życzyć sobie lepszego prezentu? Przekonaj się sam i podaruj swoim najbliższym niesamowite wspomnienia i emocje, które zostaną z nimi nie tylko na okres świąt 🙂

Chcesz otrzymywać na bieżąco podróżniczo-sportowe inspiracje?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

fot. Tomasz Michalski

Roztocze - kraina dziewiczej przyrody

Roztocze to kraina zachwycająca dziewiczą przyrodą. Ukryte w lasach jeziora i spokojne, malownicze rzeki pozwalają zapomnieć o zgiełku codzienności i oddychać pełną piersią.

"Od pierwszego nurkowania wiedziałam, że z tym sportem zwiążę się na dobre" – wywiad z Honoratą Kacprzak

Honorata Kacprzak zrezygnowała z dobrze płatnej pracy w korporacji i poświęciła swoje życie zawodowe nurkowaniu – swojej wieloletniej pasji. Jako zawodowy nurek (a dokładniej: SSI Extended Range Trimix Instructor #81594) osiągnęła wiele – i, jak twierdzi, nie było dotychczas ani jednego dnia, w którym żałowałaby swojej decyzji o podążaniu za głosem serca. Przeczytajcie inspirujący wywiad z Honoratą!

Widok na Annapurnę w Himalajach

Blog pisany w podróży pozwala uchwycić prawdziwe emocje - wywiad

Swoje wpisy na bloga wrzucali z malezyjskiej dżungli, z namiotu na pustyni, spod chilijskich wulkanów czy z kazachskiej jurty. Doświadczenia podróżnicze Sabiny i Piotra – twórców bloga Podróże. Od czasu do czasu – są imponujące. Nam opowiadają o planowaniu, o przygodach podczas aktywnych wyjazdów i o tym, jak blogować w podróży.