29 czerwca 2018

Doświadczona finansistka i seryjny przedsiębiorca. Połączenie umysłu rozsądnego inwestora i duszy ciekawskiego dziecka. Posiada ogromną wiedzę często z dziedzin nieznanych zwykłym śmiertelnikom. W adventoor.com odpowiedzialna za strategię i finansowanie. Kocha morze, żeglowanie i nurkowanie. Niepoprawna optymistka.

5 pomysłów na aktywny wypoczynek w Warszawie i okolicach

Lubię Warszawę latem i wiem, że nie jestem jedyna. W stolicy jest wtedy ciepło, a nawet gorąco, a na chodnikach i ulicach panują przyjemne pustki. Chociaż dla wielu osób jest to sezon urlopów poza miastem, to również w samej Warszawie i okolicach można ciekawie spędzić czas. I nie mam tu na myśli tylko przesiadywania nad Wisłą i spaceru bulwarami – lato to czas, kiedy warto odważyć się na więcej!

 

 

Wioślarstwo TW Syrenka

Jeśli spędzacie lato w Warszawie, to nic straconego – w stolicy i jej okolicach można aktywnie spędzić czas na wiele sposobów. My przedstawiamy pięć z nich.

1) Lot motolotnią

Zobaczyć Warszawę i z lotu ptaka – to jest coś! Ten widok nigdy się nie nudzi, aczkolwiek nie mniej ciekawe mogą być okolice polskiej stolicy. Z powietrza świetnie wygląda na przykład Zalew Zegrzyński z wpadającymi do niego rzekami Bug i Narew, a także rozległe pola i lasy oraz panoramy niewielkich podwarszawskich miejscowości.

Lot motolotnią to świetna opcja na samodzielną przygodę, ale też pomysł na wypoczynek dla pary lub całej grupy przyjaciół. Wspólny grill po lądowaniu? Czemu nie! Taki lot może być tylko wstępem do ciekawego spędzenia popołudnia lub całego dnia.

Jeśli decydujemy się na lot motolotnią po raz pierwszy, to konieczna jest opieka doświadczonego pilota, dzięki któremu będziemy mogli skupić się w całości na podziwianiu widoków. Odpowiednie ubranie, sprzęt i podstawowe szkolenie przedlotowe zapewnia już organizator lotów (możecie skorzystać z oferty TUTAJ). Nic, tylko wsiadać do motolotni!

Lot motolotnią w okolicach Warszawy. Fot. Air Mario

2) Skok ze spadochronem

Pozostańmy gdzieś wysoko w przestworzach. Ilu z Was chciałoby chociaż raz w życiu skoczyć ze spadochronem? Takie marzenia wcale nie należą do rzadkości. Na ogół jednak hamują nas różne sprawy: czy to strach przed decyzją o skoku, czy też zwykłe organizacyjne zagubienie lub brak czasu.

Niemniej, aby wykonać spektakularny skok ze spadochronem, wcale nie trzeba udawać się daleko od Warszawy. Co więcej, jeśli decydujemy się na skok w tandemie – a to jest standard przy pierwszych skokach spadochronowych – to nie są wymagane żadne badania lekarskie czy szkolenia. Minimum formalności, maksimum wrażeń. Wystarczy nabrać trochę odwagi i w końcu umówić się z instruktorem na swój pierwszy skok. Gotowi? TUTAJ możecie zapisać się na skok ze spadochronem w okolicach Ostrowi Mazowieckiej.

Skok ze spadochronem w tandemie. Fot. Fly Tandemy

3) Spływy raftingowe

O ile spływy kajakowe to już niemal standard wakacyjnego wypoczynku, to spływy pontonem – już niekoniecznie. Rzeki w okolicach Warszawy nie są rwące, lecz raczej spokojne, co sprawia, że na tego typu aktywny wypoczynek może zdecydować się praktycznie każdy. Do sterowania pontonem wystarczą 2 osoby – ale mieści się w nim aż 7 osób, więc można zabrać ze sobą całą rodzinę czy grupę przyjaciół.

Na ciekawy spływ raftingowy najlepiej wybrać się na północ od stolicy. Ładne trasy oferuje rzeka Wkra, na której mija się po drodze rezerwat przyrody, mosty i progi wodne. Z kolei spływ Narwią można rozpocząć w pobliżu zapory w Dębem i dopłynąć aż do spektakularnej Twierdzy Modlin. Na krótką wycieczkę zarezerwujcie sobie kilka godzin – a jeśli macie lepszą kondycję i apetyt na więcej wrażeń, spędźcie na Wkrze 2 dni.

TUTAJ możecie zapisać się na spływ Wkrą, a TUTAJ na rafting po Narwi.

Raftingowy spływ Narwią. Fot. Rzekami

4) Trening wioślarski

Aby ciekawie i aktywnie spędzić czas, nie trzeba nawet opuszczać centrum Warszawy. Jeśli lubicie przesiadywać latem na warszawskich brzegach Wisły, to zróbcie krok dalej i… spróbujcie wioślarstwa! To sport, w który trzeba włożyć więcej wysiłku niż w pływanie kajakiem – ale też można poczuć większą adrenalinę. Przy harmonijnej współpracy kilku wioślarzy te wąskie łódki  mogą osiągać całkiem niezłe prędkości.

Trening wioślarski to także świetne ćwiczenie całego ciała. Jeśli kiedykolwiek śledziliście wyścigi polskich wioślarzy na olimpiadach lub słyszeliście o zawodach Oxford-Cambridge, to tym bardziej spróbujcie tego sportu – jest on w zasięgu ręki praktycznie każdego dnia. Na treningi wioślarskie możecie zapisać się TUTAJ albo TUTAJ.

Wioślarstwo z widokiem na Warszawę. Fot. TW Syrenka

5) Podstawowy kurs nurkowania

A co, jeśli pogoda latem w mieście nie dopisze, a nie chcecie skazywać się na pospolitą wizytę na siłowni? Idźcie na zajęcia basenowe – ale inne niż dotychczas!

To właśnie na basenie prowadzone są na ogół pierwsze zajęcia z nurkowania. Tam uczycie się całkowitych podstaw tego sportu, które później otworzą Wam drogę do podziwiania kolorowych koralowców i ryb w ciepłych wodach Morza Śródziemnego, Morza Czerwonego czy jeszcze bardziej egzotycznych destynacji. Natomiast wielbiciele mocniejszych wrażeń już dzięki podstawowemu kursowi będą mogli na własne oczy zobaczyć płytko leżące wraki statków na Bałtyku.

Podstawowy kurs nurkowania OWD prowadzi kilka szkół nurkowych w Warszawie. Możecie zapisać się na zajęcia TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. Przekonaj się, że nurkowanie z butlą w basenie to świetna zabawa!

Podstawowy kurs nurkowania OWD. Fot. Divemania

Chcesz otrzymywać pomysły na ciekawe, aktywne spędzanie wolnego czasu?

Polub profil adventoor na Facebooku!

Ostatnie artykuły

To learn more, begin to see the for over Profit guide, or check out check out QuickenLoans.org.

To learn more, begin to see the for over Profit guide, or check out check out QuickenLoans.org. Rehabbed & eager is really a partnership that is public-private renovate houses in Detroit communities, increase occupancy and buying rates…

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body.

We left certainly one of my eyes watched and open as Alice, that has the greatest breasts of most of those, pulled Kira's head towards her upper body. We had been all experiencing these things that are new move at the same time, as well…

Online Play home Games

Over the internet on line casinos 've got looked after to present supporters any measure of fascinating advantages. Most people are frequently veryvisit this link nearly certainly thirstily longing for those obscurity regarding developing cash…